START Cyklinowanie Układanie Konserwacja Chemia Galeria Referencje Gwarancja Cennik Kontakt Lipiec 09 2020 22:23:21
Nawigacja
START
Usługi
Cyklinowanie
Układanie
Konserwacja
Chemia
Galeria
Gwarancja
Cennik
Kontakt
NASZE MASZYNY
cykliniarki Bona i Deva
STOWARZYSZENIE SPP
tekst alternatywny
Komentuj

Your SEO optimized title page contents

Układanie
.

Układanie parkietu to złożony proces, wymagający wiele uwagi, precyzji i doświadczenia od ekipy parkieciarskiej. Ważnym jest zastosowanie wysokiej jakości materiałów – gruntów, klejów oraz dobór samego parkietu. Dzięki długoletniej praktyce pomagamy w wyborze podłóg od solidnych wytwórni i doborze odpowiednich materiałów z renomowanych firm.

Przygotowanie podłoża i pomieszczenia.

Przed przystąpieniem do klejenia parkietu sprawdzamy jakość i wilgotność podłoża cementowego, wilgotność i temperaturę powietrza w pomieszczeniach oraz wilgotność parkietu. Nierówności podłoża niwelujemy maszynowo szlifując lub wylaniem masy samopoziomującej. Spękania usuwamy specjalnymi żywicami reperacyjnymi. Pomiaru wilgotności posadzki dokonujemy aparatem CM – wykuwając próbkę i chemicznie badając skład.

Gruntowanie

Odpowiednio przygotowana i odkurzona posadzka jest gruntowana gruntem zalecanym do użytego następnie kleju. Grunt pozwoli na mocne wiązanie się kleju z posadzką. Niektóre kleje ze względu na swoją strukturę chemiczną i właściwości nie wymagają gruntowania. Na tym etapie prac powinniśmy już mieć zakupiony i ulokowany w pomieszczeniach parkiet przynajmniej od 48 godzin. Parkietu nie rozpakowujemy! Ma pozostać w zamkniętym przez producenta opakowaniu.

Układanie na kleju

Etap klejenia oraz układania elementów drewnianych jest kluczowym momentem w całym procesie. Należy tutaj precyzyjnie posługiwać się klejem i młotkiem, układać drewno zgodnie z wykonanym wcześniej projektem. Pamiętamy o wyborze odpowiedniego rodzaju kleju do gatunku drewna (krajowe i egzotyczne), do rozmiarów desek, deszczułek, mozajek, do wzoru ułożenia parkietu. Preferujemy pracę na materiałach firm SLC Kerakoll, MAPEI, BONA, DEVA, BOSTIK. Następnie przechodzimy do ułożenia parkietu, z zachowaniem odpowiednich dla danego pomieszczenie dylatacji. Pozwalają one na pracę drewna w obrębie pomieszczenia. W przypadku połączenia podłogi z gresem, terakotom wklejamy paski korkowe.

Przyklejoną podłogę pozostawiamy na minimum 14 dni w celu ustabilizowania się naprężeń powstałych w czasie montażu i dostosowania do warunków panujących w pomieszczeniu.

Kontakt

kom. 505-999-837

kom. 501-402-214

e-mail: biuro.hpu@gmail.com

GOOGLE TRANSLATOR
mapa
większa mapa
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie