START Cyklinowanie Układanie Konserwacja Chemia Galeria Referencje Gwarancja Cennik Kontakt Lipiec 09 2020 20:53:04
Nawigacja
START
Usługi
Cyklinowanie
Układanie
Konserwacja
Chemia
Galeria
Gwarancja
Cennik
Kontakt
NASZE MASZYNY
cykliniarki Bona i Deva
STOWARZYSZENIE SPP
tekst alternatywny
Komentuj

Your SEO optimized title page contents

Cyklinowanie
.

Podłoga drewniana jest wizytówką każdego domu i mieszkania, często mówi się że jest to pierwszy mebel w domu. Natomiast jako jedyny którego nie wymienimy po parunastu latach. Solidne podłogi drewniane powinny przetrwać przynajmniej 50 lat. Aby to zapewnić powinniśmy podczas wyboru podłogi wybrać taką która ma przynajmniej 5mm warstwy użytkowej.

Cyklinowanie bezpyłowe przy intensywnym użytkowaniu podłogi drewnianej odbywa się średnio co 10 lat, przy standardowym użytkowaniu średnio co 15 lat. Dlatego też podłoga drewniana jest dużo bardziej żywotna niż jakiekolwiek panele i laminaty i inne produkty kupowane w marketach.

Aby prawidłowo rozpocząć cyklinowanie należy przeszlifować podłogę szlifierką (potocznie cykliniarką), wtedy używamy papieru gruboziarnistego najczęściej 36 lub wyjątkowo 24, używamy przy tym cykliniarek bezpyłowych firmy BONA i firmy DEVA.

W kolejnym etapie powinniśmy użyć papieru o granulacji 60 i 80 - 120. Ma to na celu wygładzenie chropowatej powierzchni podłogi. Cyklinując podłogę powinniśmy robić to bardzo starannie, przy czym nie jest to proste zadanie i wymaga sporego doświadczenia, aby nie narobić brzydkich zagłębień.

Szpachlowanie

Każdy solidny parkieciarz powinien zebrać pył ze szlifowania, aby użyć go jako fugi. Mieszamy pył ze specjalną żywicą, otrzymując w ten sposób fugę identyczną jak kolor drewna podłogowego. Fugę powinniśmy nanosić specjalną szpachelką na całej powierzchni lub w miejscach, w których podłoga się rozeschła i powstały szpary. Fugować możemy nawet kilku milimetrowe ubytki.

Parkietów obluzowanych "ruszających się" nie szpachlujemy!

Polerowanie

Po szpachlowaniu (fugowaniu) podłogę powinniśmy jeszcze raz delikatnie zeszlifować drobnym papierem oraz polerować w celu usunięcia wszelkich wzdłużnych śladów po szlifierkach - cykliniarkach. Do tego celu używamy polerki NUMATIC ze specjalnym wkładem quatro.

Lakierowanie

Następnym etapem prac parkieciarkach zwanych ogólnie ,,cyklinowaniem podłóg drewnianych" jest nałożenie lakieru podkładowego. Lakier ten ma za zadanie odciąć i odizolować powierzchnię drewna od warstw lakieru. Lakier podkładowy decyduje również o kolorze drewna. Jeśli lakierujemy dębinę możemy ją przyciemnić używając lakierów podkładowych rozpuszczalnikowych lub zostawić słomkowy jasny kolor używając lakierów wodnych ekologicznych. Jeśli lakierujemy podłogi z drewna egzotycznego powinniśmy wybrać specjalne lakiery podkładowe do drewna egzotycznego. Lakiery podkładowe wodne wysychają dość szybko ale rozpuszczalnikowe zazwyczaj powinny wysychać około 1 doby. Po tym okresie nakładamy wałkiem pierwszą warstwę lakieru nawierzchniowego po uprzednim zmatowieniu powierzchni, wybierając przy tym stopień jego połyskliwości, spośród lakierów matowych, pół matowych, pół połysków, połysków, oraz super połysków. Pamiętajmy przy wyborze, że ładnie wygląda podłoga gdy się błyszczy, ale widać na niej każdą najmniejszą ryskę, natomiast podłoga matowa uwypukla naturalność drewna. Najbardziej bezpiecznym lakierem jest lakier pół matowy lub pół połysk. Takie też sugerujemy, aby zmaksymalizować zadowolenie klienta. Używając solidnej chemii mamy pewność że podłoga wytrzyma dużo dłużej do kolejnego cyklinowania.

Przed nałożeniem drugiej warstwy lakieru nawierzchniowego podłogę ponownie należy zmatowić polerką, aby uzyskać powierzchnię czepną dla kolejnej warstwy lakieru. Gdy już podłogę zmatowimy i odkurzymy, nakładamy drugą ostatnią warstwę lakieru nawierzchniowego. Musimy pamiętać, że na okres lakierowania powinniśmy mieć pomieszczenie jak najbardziej sterylne, wcześniej odkurzone, oraz zadbać o to, aby nie było zbędnych ruchów powietrza. Przez pierwsze 2 godziny od lakierowania lakier jest na tyle miękki i ciekły że przyjmuje kurz z powietrza do swojej struktury. Aby tego uniknąć sprzątamy lokal oraz zamykamy wszystkie okna, wyłączamy klimatyzację oraz nawilżacze powietrza.

Co najmniej po 8 godzinach a najlepiej po dobie od nałożenia ostatniej warstwy lakieru możemy spokojnie stanąć na podłodze. Pamiętajmy że świeżo odnowionej podłogi nie przykrywamy folią ani dywanami przez najbliższe 10 – 14 dni. Czas ten jest potrzebny, aby warstwa lakieru w pełni mogła się utwardzić. Jeśli chcemy szybko wykonać kolejne prace remontowe, używamy tektury.

Montaż listew

Listwy przypodłogowe mają na celu estetyczne uwieńczenie prac przy podłodze ale i praktycznie zasłonić dylatacje między podłogą a ścianą. Mają na celu także uchronić ściany przed brudzeniem się podczas regularnego sprzątania podłóg. Listwy montujemy w zależności od profilu i wysokości po przez przybicie gwoździkami do podłogi lub przyklejamy do ściany. Cokoły przyklejamy do ściany lub montujemy na kołkach rozporowych. Niektóre listwy można czyścić z lakieru i odświeżyć podczas cyklinowania parkietu.

NASZE MASZYNY

Kontakt

kom. 505-999-837

kom. 501-402-214

e-mail: biuro.hpu@gmail.com

GOOGLE TRANSLATOR
mapa
większa mapa
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie